info@kvalitnifasady.cz +420 732 587 526

Injektované kotvení fasád

 

Injektovaným kotvením fasád se zabývám od roku 2010 a jsem certifikován pro odbornou montáž kotvicí techniky Spiral Anksys od společnosti ECORAW. Injektované upevnění fasád využívám pro většinu realizací zateplovacích systémů a to z důvodu vysoké životnosti, komplexní fixace izolantu na všech typech podkladů a to vše s nulovou tepelnou vodivostí bez rizik kondenzací a teplených mostů. Realizované fasády jsou ukotveny jak z hlediska účinků větru, tak vlastní tíhy a na přání zákazníka mohou být dále zatíženy jak omítkami, tak dřevěnými, kamennými nebo keramickými obklady, případně i dalšími konstrukcemi. V rámci spolupráce se společností ECORAW zajišťuji návrh kotvení nebo autorizované statické posouzení nosné způsobilosti. Dle potřeby lze provést odrhové zkoušky na injektované systémy.

Referenční video Spiral Anksys

Video ukázka využití injektovaných kotvicích systémů v rámci zateplování.

Online katalog aplikací Spiral Anksys

Komplexní využití a realizace zateplení s technologiemi ECORAW

Proč injektované kotvení fasád?

01

Jeden princip pro všechny aplikace

Injektované kotvení Spiral Anksys® je určeno pro všechny kategorie podkladů (beton, tvárnice, skořepinové a duté cihly, senvičkové kontrukce, atd.) a pro všechny typy izolací (polystyren, vata, fenolická pěna). Účinné kotvení i na nesoudržných podkladech (méně 80 kPa) a podkladech s vysokou nerovností do 20 mm / 1 m.


02

Profesionální zateplení nové generace

Injektované kotvení vytváří monolitické spojení zateplovacího systému, čímž chrání jak z hlediska zatížení větrem, teplotami, tak i vlastní vahou a to při max. posunu izolace do 1 mm.


03

Rychlá a efektivní montáž

Profesionální a vysoce efektivní montáž i v nejtěžších podmínkách. Žádné šroubování či zatloukání. Zápustná montáž v jedné operaci - žádné zátky.


04

Bezpečnost a vysoká životnost

Injektovaný postup montáže se 100% účinností bez ohledu na způsoby vrtání či soudržnost podkladu. Odolnost vůči dynamickému zatížení větrem až 6 kPa (3× vyšší než požadují normy EU).


05

Kotvení fasád s vysokým zatížením

Systém je certifikován pro smyková zatížení. Deklarace Spiral Anksys® umožňují vypracování statických posouzení na smyková i tahová zatížení ETICS s obklady či konstrukcemi.


06

Nulová tepelná ztráta

Komplexní odizolování kotevního místa s deklaraci nulového bodového prostupu tepla (0,000 W/K) pro všechny typy izolačních materiálů. Vysoce účinný spoj bez tepelných ztrát a kondenzace.


07

Ekonomická výhodnost

Schopnost provádět nová zateplení, sanace i zdvojování zateplovacích systémů při minimálním počtu kotev. V rozsahu 6 až 8 injektovaných kotev na m2 lze ukotvit až 90% objektů v rámci Evropské unie. Méně kotev snižuje pracnost, nenarušuje statiku konstrukcí, eliminuje tepelnou ztrátu.


08

Technologie s evropskou certifikací CE

Komplexní certifikace pro nejširší spektrum aplikací přináší všem projektantům a statikům jedinečnou záruku spolehlivosti tohoto řešení. Deklarace injektovaného kotvení násobně převyšují požadavky dané stavební normou.